EW aegne vormipluus

Vabadussõja algusest kuni 2. Maailmasõjani kasutusel olnud riietus & varustus ...
Vasta
ludvig
Kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Sept 29, 2006 8:52 pm

EW aegne vormipluus

Postitus Postitas ludvig »

Kuidas tundub, kas tegu wabariigi aegse vormipluusiga?

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8184
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas ivalO »

Sees ju Sõjaväe Majandusühisuse silt.
Kroonu pluus ikka.
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas ppp »

Kas firma Sõjaväe majandusühisus mitte ei müünud ka tsiviilisikutele kaupa, näit. jalgrattaid (milledel polnud armeega mingit pistmist?), vb ajan ka mingi teise analoogse nimetusega segamini ja muidugi ei selgita see minu küsimine pluusi päritolu või sihtotstarvet.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas funker »

ppp kirjutas:Kas firma Sõjaväe majandusühisus mitte ei müünud ka tsiviilisikutele kaupa, näit. jalgrattaid (milledel polnud armeega mingit pistmist?), vb ajan ka mingi teise analoogse nimetusega segamini ja muidugi ei selgita see minu küsimine pluusi päritolu või sihtotstarvet.
Ikka müüs.

Pilt
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas ppp »

Jah, leidsin selle reklaami ise ka üles aga jäin hiljaks postitamisega. :wink: Et kuidas siis ikka pluusiga võiks olla, kas on valmistatud eelpoolnimetatud ühisuses kroonus kandmiseks või muidu müümiseks või veel kolmat moodi ?
Ja kui "vormipluus" see üldse on?
ludvig
Kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Sept 29, 2006 8:52 pm

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas ludvig »

Rohelise värvi järgi võiks arvata et tegu ikka sõjaväele mõeldud asjaga. Aga isegi kui pole siis huvitav Wabariigi :) aegne asi ikkagi.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8184
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas ivalO »

Minu arust see ikka särk, mida frentši all kanti.
Ei usu, et Sõjaväe Majandusühisus hakkas heinalistele ja jalgratturitele rohekaid särke õmblema.
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas ppp »

ivalO kirjutas:Minu arust see ikka särk, mida frentši all kanti.
Ei usu, et Sõjaväe Majandusühisus hakkas heinalistele ja jalgratturitele rohekaid särke õmblema.
Äri on äri ja Majandusühisus - see on äri, ning palja usu ja arvamisega mind, umbuskliku vanainimest ei veena. Näita pilti või veel parem heliga videot! Kes kandis frentši all ja millal?

Vana ja huvitav asi on muidugi, seda enam tahaks ikka kindlamalt teada, millega tegu ja mille jaoks? Ja miks ei ole selliseid ilusaid kroonutempleid küljes või olid templid ainult ajateenijatel või on tõstetud kõrvale millalgi jne...
eelnev ei tähenda muidugi, et ksf! Ivalol on täiesti õigus ja et sellist särki kandsid näiteks härrad ohvitserid mingis olukorras mingi rõiva all.
Kas selliseid rõivaesemeid, mis ihule lähemad, ei kajastatud vormielemente kajastavates määrustikes või kirjeldustes?
Kasutaja avatar
vana kala
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: N Okt 29, 2009 10:13 am
Asukoht: Tallinn

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas vana kala »

Minu arvates meenutab see pluus 1936.a. vormikirjelduse ohvitseride-allohvitseride kuue all lipsuga kantud pluusi, millel olid nööbitav krae ja mansetid (et neid eraldi pesta saaks). Kas varrukatel pole jälgi eemaldatud auastmetunnustest?
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas kass »

Selline valge on ajateenija villase mundri all kantav särk. Usun too roheline sama, ainult siis üleajateenijate rida. Mitte lipsusärk minuarust.
Manused
P1020588.jpg
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: EW aegne vormipluus.

Postitus Postitas Ben »

tere
näen, et olen unustanud lisada "oma autoriteetse arvamuse" selles küsimuses. Mina usun et tegemist ikka kuue all kantud särgiga. Kassi näidatud särk on klassikaline "pikk aluspesu". Selline peen mansett ja aluspesu ei lähe kokku. Pildilt nagu paistakse krael kukla taga oleva nööbi jälg. Pluusikrae oli ju nööbitav (mh ka NL sõjaväes kuni 50-60-ni välja)

B.
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”