Lennuväe müts 1924-26a.

Vabadussõja algusest kuni 2. Maailmasõjani kasutusel olnud riietus & varustus ...
Vasta
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Lennuväe müts 1924-26a.

Postitus Postitas LoCo »

Mis mütsiga on tegu?
Tumesinist või musta värvi, valge kant. Fotol näha olev kokard oli ametlikult kasutusel 1924-26.a. Mehel on EW sõjaväe vorm seljas.
Olen näinud tänapäevaseid pilte sellest mütsist, kus on näha, et ees on kolme lõviga nööbid.

Pilt
Viimati muutis LoCo, K Apr 15, 2009 3:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Ise küsin, ise vastan...
Tegemist on lennuväe mütsiga 1924-26a.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Pilt
Kasutaja avatar
renx90
Kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: N Nov 06, 2008 9:17 am
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas renx90 »

kas se õlak mis pildil näha on näitab seda , et mees on lennuväest või on sellel suuremtähendus?
Ajalugu ei unune... NB! enne mõtle kui ütled NB!
http://weaponry.eurogoo.com/forum
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

renx90 kirjutas:kas se õlak mis pildil näha on näitab seda , et mees on lennuväest või on sellel suuremtähendus?
Mees on lihtsalt lennuväest.
Kasutaja avatar
vana kala
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: N Okt 29, 2009 10:13 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vana kala »

Samasugust mütsi olen näinud ka fotodel, kus eesti lennuväelane kannab alles musta kraega vabadussõja aegset kuube. Arvan, et tegemist on briti RAF pilotkaga või siis selle analoogiga. Pole võimatu, et see on tume-sinakashalli värvi. Ühestki EW aegses vormikirjeldusest seda peakatet igatahes ei leia. Kontrollitud.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

vana kala kirjutas:Samasugust mütsi olen näinud ka fotodel, kus eesti lennuväelane kannab alles musta kraega vabadussõja aegset kuube. Arvan, et tegemist on briti RAF pilotkaga või siis selle analoogiga. Pole võimatu, et see on tume-sinakashalli värvi. Ühestki EW aegses vormikirjeldusest seda peakatet igatahes ei leia. Kontrollitud.
Olen käes hoidnud, see on tumesinine. Vähemalt üks meie foorumikaaslane omab sellist mütsi. Ehk paneb ta ka pildid ;) Ning tõesti, üheski vormikirjelduses seda ei ole.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Herr kassi valduses siis selline ideaalsäilivuses müts 8) Lisaks veel teise liigi laskurakselbant püssilaskmise eest, 24-26.a. lennuväe õlaku tunnusmärk (mida see mees ilmselt oma algatusel kandis ka uuel, ehk 26.a. vormil) ning mehe fotod.

Pilt

Pilt
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”