TULETÕRJE MÜTS

Vabadussõja algusest kuni 2. Maailmasõjani kasutusel olnud riietus & varustus ...
Vasta
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

TULETÕRJE MÜTS

Postitus Postitas kass »

Pole küll militaarteema aga ehk teab Raudrist näidata märke mis käivad sellele nokatsile otsaette?

Pilt
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Mulle tundub, et see müts on nõukogude-aegne, ehk siis minu pildil vasakpoolne. Kas mingeid markeeringuid sees ei ole.
Pilt
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Markeeringuid enam ei paista. Mina "dateerisin" mütsi EW aegse nööbi järgi. Nööp õmmeldud muidu sama niidiga millega voodrid sisse traageldatud.
Kas on ikka sama müts? Sinu omal on mingi peenem materjal "vööna" peale tõmmatud ümber mütsi (mütsi võru?)
Ja nokk ei ole minu omal selline sirge piilupart nagu venelastel on. Vaid kumeram, nagu sakslastel. Kas Sinu mütsil on ka teine punane kant? Mütsivõru ülemist äärt mööda? Piltidelt ehk ei paista välja, nagu minu omal, on jäänud lössi vajunud mütsilae alla.

Pilt

Pilt
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Siis on vana jah, kui teine punane kant on ja nööp ka EW.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”