Kaitseliidu Lipud

Sõjaväe & Kaitseliidu teenetemärgid ning embleemid
aivar74
Huviline
Postitusi: 326
Liitunud: T Dets 04, 2007 5:20 pm

Postitus Postitas aivar74 »

Ja kahjuks tegeletakse ka tänapäeval suures osas vaid välise sära loomisega,korraldatakse paraade,õnnistatakse lippe,õmmeldakse ja vahetatakse vorme,reaalne kaitsevõime on teisejäguline.
Ei tea kas nüüd isegi kahte pauku tehakse kui peaks vaja olema!
70aasta tagustest vigadest pole midagi õpitud,loodetakse jälle,et ehk nad ikka ei tule ja ei löö meid mättasse!

Veel hullem tõsi!

Rohkem teemavälist juttu ei aja.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

aivar74 kirjutas:Ja kahjuks tegeletakse ka tänapäeval suures osas vaid välise sära loomisega,korraldatakse paraade,õnnistatakse lippe,õmmeldakse ja vahetatakse vorme,reaalne kaitsevõime on teisejäguline.
Ei tea kas nüüd isegi kahte pauku tehakse kui peaks vaja olema!
70aasta tagustest vigadest pole midagi õpitud,loodetakse jälle,et ehk nad ikka ei tule ja ei löö meid mättasse!

Veel hullem tõsi!

Rohkem teemavälist juttu ei aja.
Ehk räägid isegi öigust :wink: Omalt poolt lisaks veel,et Eesti noorsoo füüsis on kahjuks mäda ,nad ei jöuaks isegi püssi tösta,et pliksu teha. Ära nad joosta kaei jöua.See eest on aga löugadest laiad,suudavad ainult elutut keha aeruks söimata.
Täna ütles mulle ühe kooli rahvatantsutantsuöpetaja,et juba alates teisest klassist ei jöua poisslapsed isegi tantida mitte! Öudukas,ahh......
ma ka rohkem OT ei aja.

Aivar74 kas mulle appi tuled ,kui vaja ma alles 64 :wink:
Viimati muutis brunner, R Jaan 22, 2010 8:16 am, muudetud 3 korda kokku.
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Eks tolajal läks nii, kuidas juhid vedasid.
Valdava osa rahva tahe oli kindlasti teine ja usun siiralt, et tollane Eesti sõdur oleks oma lippudele ja aurahadele just seda puuduloevat väge ohtralt sisse raiunud.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

ivalo kirjutas:Eks tolajal läks nii, kuidas juhid vedasid.
Valdava osa rahva tahe oli kindlasti teine ja usun siiralt, et tollane Eesti sõdur oleks oma lippudele ja aurahadele just seda puuduloevat väge ohtralt sisse raiunud.
ja nii see rahvas nää muundus oopis vassistideks ,oi-oi-oi läheb vist poliitikaks :oops:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Mis vassistid ja poliitika, teine mees kohe eraldi teema kõrtsu alla valmis klopsinud!
Mina väljendasin oma isiklikku seisukohta EW militaarsümboolika kohta, et asjadel pole "väge" sees.

NB!
Poliittunnist osa ei võta! :wink:
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

No,kus Sa sündind oled ,Sa siis seda ei tea ,et tänapääval ei vöi sul isikliku arvamust olla ja kohviuba on köige suurem poliitika.:lol:
Kas heateu teed,Sul ju mingi arhiiv kää jala ulatuses. Nuusid ehk tolmukorra alt Pärnakate värki. No hirmus huvi on. Ma siis teinkord tulen ja nuusin Talinna ja Harju kohta. Mis sääl arhiivi juures lähim ja odavaim öömaja koht on,vöi kui kaugel lähim tasuta telkimisala?
ole köbus! :wink:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
grahv
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: N Mär 09, 2006 8:38 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas grahv »

Tegeleme siis natuke ka teemakohaste asjadega :) Natuke parem variant Häädemeeste malevkonna lipu kavandist.
Pilt
http://www.zone.ee/grahv
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

ivalo kirjutas:Mis vassistid ja poliitika, teine mees kohe eraldi teema kõrtsu alla valmis klopsinud!
Mina väljendasin oma isiklikku seisukohta EW militaarsümboolika kohta, et asjadel pole "väge" sees.

NB!
Poliittunnist osa ei võta! :wink:
Väge on sees küll, aga see jäi välja näitamata.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
õpetaja
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: N Sept 08, 2005 2:56 pm
Asukoht: EW

Postitus Postitas õpetaja »

noh öpetaja, hää mees ,aitab kolmega
Kui see nii lihtne oleks ... Tegelikult pole mul vahet : 3 või 30 - hetkel puudub jõud ...
Kui kellegil viitsimist ja huvi pöle, no siis tuleb omal kupatada kunagi Riia alt Tallinna ja sukelduda arhiivi kirstudesse
Tea, kas on väga vaja ... Mida kylvad, seda lõikad: näe isand Grahv on mulle vägagi tuttava foto yles riputanud ... :wink:

terv
õ
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Märgid ja sümboolika ilus nii silmale, kui hingele ja pole nende loojad ega kandjad süüdi, et see ajalugu just nii läks.
Teema juurde tagasi.
Kahekümnendate aastate kavand lisatud tekstiga:
Kaitseliidu Mere rajooni lipp.
Pilt
Riigiarhiiv.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

õpetaja kirjutas:
noh öpetaja, hää mees ,aitab kolmega
Kui see nii lihtne oleks ... Tegelikult pole mul vahet : 3 või 30 - hetkel puudub jõud ...
Kui kellegil viitsimist ja huvi pöle, no siis tuleb omal kupatada kunagi Riia alt Tallinna ja sukelduda arhiivi kirstudesse
Tea, kas on väga vaja ... Mida kylvad, seda lõikad: näe isand Grahv on mulle vägagi tuttava foto yles riputanud ... :wink:

terv
õ
Selge ja tänud valgustamise eest.
Pöleks öpetajat ,Aleksit ja Estoloogi olnu ,oleks teema nähtavasti juba eos surnud olnu. Ja muidugist Ivalo.
See oo hää ,et Grahv talveunest ärkas-ootsi pikkisilmi millas reageerib,kingin talle muusumi möne veikse nöpsi.
Kellele vaja, annan ära ka ülalpool mainitud kirjatüki Sakalamaa maleva kohta,seda aga möne pildi eest siia teemasse.
jöudu külamehed! :wink:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

ivalo kirjutas:Kahekümnendate aastate kavand lisatud tekstiga:
Kaitseliidu Mere rajooni lipp.
Mis asja? :shock: Mere rajoon oli ju mingi nõukaaegne administratiivüksus ... Või oskavad merekaitseliidu spetsid seda rajooni asja lähemalt seletada?
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

Kriuks kirjutas:
ivalo kirjutas:Kahekümnendate aastate kavand lisatud tekstiga:
Kaitseliidu Mere rajooni lipp.
Mis asja? :shock: Mere rajoon oli ju mingi nõukaaegne administratiivüksus ... Või oskavad merekaitseliidu spetsid seda rajooni asja lähemalt seletada?
Ehk militaarterminoloogia kahekümnendate alguses :roll:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

brunner kirjutas:Ehk militaarterminoloogia kahekümnendate alguses
Võib-olla tõesti? Või ehk teab Oktoobrirajooni elanik suisa ise õiget vastust :wink: ...
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

Kriuks kirjutas:
brunner kirjutas:Ehk militaarterminoloogia kahekümnendate alguses
Võib-olla tõesti? Või ehk teab Oktoobrirajooni elanik suisa ise õiget vastust :wink: ...
örr-örrrr :mrgreen:
Ehk lepiks nii kokku,et iga OT eest siin teemas -trahv 10 pilti KL lehvivast sümboolikast
Omal hetkel pöle kuskilt vötta aga teen tööd ,et enda tehtud apsakat siluda.
Viimati muutis brunner, R Jaan 22, 2010 4:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Vasta

Mine “Autasud & Eraldusmärgid/Awards & Insignias”