Füsiljeerpataljon ...

Eestiga ja Eesti üksustega seotud lahingud ...
Vasta
Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

Füsiljeerpataljon ...

Postitus Postitas Art »

Mida mõtlesid saksmannid sõna "füsiljeerpataljon" all formeerides pataljon Narvat ümber 20. füsiljeerpataljoniks?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8179
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Viktoriini all käib just selle teema lahkamine!
Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Art »

Tean, ma tegin selle teema just selle tõttu, et arutada seda siin, mitte viktoriini all.

A.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Art »

Fusilier was originally the name of a soldier armed with a light flintlock musket called the fusil. The word was first used around 1680, and has later developed into a regimental designation.

Väga huvitav definitsioon, kahjuks on sel eestlastega vähe pistmist.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Füsiljeeride pataljon oli iseseisev diviisi alluvusega pataljon, mis pidi omama kõige paremat varustust terves diviisis. Ta oli diviisi tuletõrje üksus. Tavaliste K98 asemel oli nende relvastuseks G43. Loomulikult pidi neil olema ka MP43/44 relvastuses. See jutt kehtib niiöelda uue 1944 aasta diviisimudeli järgi moodustatud diviiside kohta. Näiteks pataljon "Narva" ametlik nimetus oli 20. diviisis 20 füsiljeerpataljon. Nagu ikka see mis oli paberil ei olnud alati tegelikus. Sest vähemalt pataljon "Narva" siiski G43-sid Eestis ei saanud. Küll aga oli neil kõvasti üle normide MG42-sid.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
UnterKroon
Huviline
Postitusi: 211
Liitunud: T Aug 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas UnterKroon »

Pataljon "Narval" oli juba algselt, väljaõppelaagris, ühes jaos kaks MG-d.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Jah "unterkroon" selles, et juba ennem oli "Narva" pat. 2 MG-d jaos, on sul tuline õigus. Sinimägedes olevat olnud rivis "Narva" pataljonis üle 400 mehe ja veterani sõnade järgi olnud neil ligi 200 MG-d aga G43-si nad omale ei saanudki. Kas neid Mg-sid just niipalju oli on kahtlane, sest juhtiv koosseis ja tagala üksused vaevalt MG-sid omasid. Samuti kaks meest kuulipilduja kohta ka nagu tiba vähe, sest moona kulu on suur ja ühest abilisest jääb lihtsalt väheks.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”