Koiva

Eestiga ja Eesti üksustega seotud lahingud ...
Vasta
Kasutaja avatar
raadik
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: P Aug 14, 2005 10:55 pm
Asukoht: Pärnumaa

Koiva

Postitus Postitas raadik »

Tere !

mu sõbra isal on Koiva jõe ääres tõvasti metsa ja sõber leidis seal hulganisti punkreid ja kaevikuid
mul on selline küsimus et kas koiva jõeääres toimus mingi lahingu tegevus või ei toimunud?
1661
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: R Sept 09, 2005 3:29 pm
Asukoht: Valga

Postitus Postitas 1661 »

Koiva jõe ääres ei toimunud ll MS aegu lahinguid. Saksa kaitseliin läks minu vanaonu maja tagant kuni Koikkülani. Isa jutu järgi oma 4 km pikk.
Jäeti 1944 ilma ühegi pauguta maha. Üks hommik olid sakslased lihtsalt lahkunud. Mitte ühtegi padrunikesta polnud ka vedelemas. Ainult üks püstol Koiva jõe veepiiril, arvatavasti kukkus välipudeli täitmise ajal maha. Piki Koivat on ka kaevikud, need on landesveeri (vabadussõja) aegsed. Mööda Mustjõge Saru poole toimusid küll madinad. Aga see jääb kaugemale. Kui huvi võta ühendust. Koiva kanti tunnen üpris hästi.
gryynwald
Kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: R Sept 16, 2005 6:43 pm

Postitus Postitas gryynwald »

Kui nüüd natuke norida ja pedantene olla, siis päris vahejuhtumiteta koiva ääres läbi ei saadud. nimelt mul ühel sõbral elas vanaisa sealkandis(täpsemalt kuskil laanemetsa kandis aga koivale suht lähedal), kes ühtteist jutustas kui elus oli. nimelt lasti seal alla üks "uljas punakotkas", kuid ma ei mäleta kas see toimus õhulahingus või sai õhutõrjelt pihta. vanaisa muidugi käis soomust võtmas ja minuni on jõudnud lõpuks lennuki tagumine ratas ja mõned tühised vidinad.
Veel teadis tema vanaisa rääkida, et punaarmeelastest "kultuuritoojad" peatusid nende talus ja välikäimlat muidugimõista ei kasutaud. mõne aja möödudes oli maja ümbrus täis s.....d ja ajaleht pravda tükid vedelesid igal pool. see asjaolu ei jäänud märkamata saksa lenduritele, ju nad siis teadsid kuidas vaenlast avastada. ühel hommikul oli tibladel trivooga lahti ja õues hirmus paanika, iga mees püüdis lennuki pardakuulide eest varjuda nii nagu oskas. sündmusele pani punkti lennukilt visatud pomm, mis minu sõbra vanaisa õnneks ei tabanud maja vaid kukkkus sauna taha, mis süttis põlema.
üht-teist teadis ta veel rääkida aga mul endal ei ole kõik enam meeles, sest jutuajamine toimus üle kümmne aasta tagasi. Minuteada ei olnud see ainuke lennuk, mis sealkandis alla tuli.
kel asja vastu huvi, siis võin sõbralt täpsemalt uurida,võibolla ta mäletab paremini.
Kasutaja avatar
raadik
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: P Aug 14, 2005 10:55 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas raadik »

aitäh vastuste eest!!!
ugandiklubi
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: R Sept 23, 2005 9:15 pm
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wink: Kui huvitavad lahingud seal kandis tasub vaatata Tartumaa muusiumi kus on päris hea kogus korralike venesõjaväe kaarte , sealsetest lahingutest .
1661
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: R Sept 09, 2005 3:29 pm
Asukoht: Valga

Postitus Postitas 1661 »

Kahe allakukkunud vene lennuki asukoha kohta mul mingid andmed on. Laanemetsasa ja Koiva vahele jäävad lennukipommide augud peaksid olema sõja alguse venelaste kätetöö. Puistati kuhu juhtus- Hargla mõisa kogemata tabamine.
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”