Feldgendarmerie

Eestiga ja Eesti üksustega seotud lahingud ...
Vasta
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Feldgendarmerie

Postitus Postitas kass »

Hakkas kripeldama ühest Narva pati raamatust loetu uljas tekst kus mehed peale baarikaklust (oli vist Laines) tulid käevangus ja lauldes välja ja ketikoerad ei julend neid puutu kuna olid SS mehi. Tohohh...minuteada oli ketikoertel voli kõigi väeliikide üle? Ons kellegil veel viiteid sellistest juhtumitest? (Mitte baarikaklustest)
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8137
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

minu teada ei tohtinud wehrmacht'i ketikoer ss sõduritele midagi öelda ega teha.
foorum.rindeleht.ee
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Novot see seal raamatus ka kirjas aga kas on muid allikaid mis kinnitavad seda ütlust ,et tavaline koer ei tohtinud SS-i puutuda. :?:
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

???

Postitus Postitas kortik »

Kas ikka ei tohtinud. Kui ma ei eksi, võisid "ketikoerad" kontrollida, korrale kutsuda, ehk siis oma tööd teha, sõltumata, mis väeliigi või väeosa meestega tegemist oli. Kui neil oleks selline tööjaotus- a'la seda või teist ei tohi, siis kaoks nende mõte üldse ära!
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kunnar
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: K Dets 06, 2006 8:34 pm

Postitus Postitas Kunnar »

Eks seal on ka küsimus selles, et mis oli paberil ja mis oli tegelikkuses.
Küsisin kunagi endise toll-piirivalvuri käest, et kas nad võisid piiripunktides kõiki kontrollida ja kinni pidada, näiteks ka SD mehi. Vastus oli muiates, et " põhimõtteliselt võisime muidugi, aga ega keegi endale hiljem probleeme ei tahtnud."
Ehk siis ketikoertel võis ju voli olla, aga alati ei juletud seda rakendada.
Samas on mulle arusaamatuks jäänud feldgendarmerie struktuur. Kas seal tõesti ei olnud nii, et väeliikidel oli oma sandarmeeria ja üks ei toppinud oma nina teiste asjadesse?
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Välisandarmeeriast...

Postitus Postitas kortik »

Kui valdad vene keelt ja viitsid lugeda, siis saad infot siit:

http://www.weltkrieg.ru/organization/FG/
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”