Eesti ja Ingeri

Kõik, mis seotud Eesti Vabadussõja teemaga ...
Vasta
tynn
Kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: E Okt 29, 2007 7:38 pm

Eesti ja Ingeri

Postitus Postitas tynn »

Inkeri vabatahtlikud väeosad moodustati pärast 26.3.1919 allakirjutatud lepingut, kus peaminister Päts ja ingeriesindajad kirjutasid alla, et kohustatud looma ingeri vabatahtliku väeosa ja varustama seda. Admiral J.Pitka alluvuses suundus see väeosa Ingerimaa poole.
Hiljem moodustati Narva-Jõesuus Ingeri rügement, mis liideti Eesti armee kindral Tõnissoni I divisiooni osaks.
Mul oleks küsimus, kas kellegil oleks selle väeosa-rügemendi kohta iformatsiooni, pilte, materjale või kust seda leida? Huvitab isikuline kooseis (Tynni, kes sai Georgi mõõga nn.kuldmõõga, Lukkonen jne.) ning kuhu maetud ning kes. Tean Tallinnas suri palju tähnilisse düüfusesse ja maeti vanale surnuaiale (või siis mujale) Metsakalmistule. Kas keegi teab sellest midagi?
Kasutaja avatar
Anonymus
Kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: E Mai 29, 2006 7:58 pm
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

Siim Õismaa, siim.oismaa@esm.ee, Viimsi, Mõisa tee 1. Harjumaa.
tynn
Kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: E Okt 29, 2007 7:38 pm

AIS

Postitus Postitas tynn »

Tere!

Tänan selle lingi eest! Mõningaid dokumente olen ERA-s vaadanud ja ka palju leidnud. Kuid jääb ikka lahtiseks need haiged ja kus maetud. Mul tunne, ega seal arhiivis ka kõike ole.

Kõike...
tynn
Kasutaja avatar
Anonymus
Kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: E Mai 29, 2006 7:58 pm
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Kontakt:

Re: AIS

Postitus Postitas Anonymus »

tynn kirjutas:Tere!

Tänan selle lingi eest! Mõningaid dokumente olen ERA-s vaadanud ja ka palju leidnud. Kuid jääb ikka lahtiseks need haiged ja kus maetud. Mul tunne, ega seal arhiivis ka kõike ole.

Kõike...
tynn
Õigus sul on, kahjuks 1950-del langes suht palju materjale makulatuuri hundi kätte. Näiteks Balti pataljoni fondis hävitati sisuliselt kõik materjalid mis puudutasid välilaatsaretti. ma soovitaks ka soome arhiividesse minna kuna suht palju ingeri polgu ohvitsere oli pärit sealt. ei saa ka mainima jätta asjaolu et päris palju ingeri polgu võitlejaid jooksid november- detsember 1919 vastase poole üle.
era kohta niipalju - kes otsib see leiab, vaata fond 499 ka

siim
Siim Õismaa, siim.oismaa@esm.ee, Viimsi, Mõisa tee 1. Harjumaa.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8143
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Eesti ja Ingeri

Postitus Postitas uscha »

Teema küll 4 aastat juba koomas olnud aga äratan üles, sest siia peaks sobima see foto.
Pildi taga kirjas: "Mälestuseks ja tänuks kõige lahkuse eest. Jaakkolas, 14.03.1919".
Rumal küsimus aga kas see Jaakkolas on kohanimi või sõduri perekonnanimi? :roll:
Manused
ingeri.jpg
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Eesti ja Ingeri

Postitus Postitas divine »

Koha nimi vast ikka.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Eesti ja Ingeri

Postitus Postitas funker »

Tekst kahjuks soomekeelne aga loodetavasti keeleoskajaid ikka on.

Inkerin rykmentti Viron vapaussodassa.

http://inkeri.ee/INKERI/2011_04/s10-11.pdf
Vasta

Mine “Vabadussõda 1918 - 1920/Estonian Liberation War 1918 - 1920”