Minu kanisteri eri

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Vasta
Uratino
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Juul 01, 2011 12:13 pm

Minu kanisteri eri

Postitus Postitas Uratino »

Andis siis äiapapa mulle Haapsalust ühe tüüpilise koleda kannu... Põhi tinaga lapitud , kork lekkiv ja sees masuuti hoitud. Vaatasin mida sellest teha. Ja nüüd on see ilusti kasutuses kolmerattalise korvi küljes. Ülevalt alla.
Manused
Photo-0034.jpg
Photo-0036.jpg
Photo-0037.jpg
Photo-0039.jpg
gaasimask
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: R Aug 12, 2005 11:22 am

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas gaasimask »

Täitsa ilus asi. Kas avaldaksid mis ja kuidas täpsemalt töö käik oli? Endal ka paar sellist restaureerimise kanditaati kodus vedelemas...
Uratino
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Juul 01, 2011 12:13 pm

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas Uratino »

Lamellketas relaka otsa... Vrrrrrrrrr
Liivapaber (nii 80-nene) ja kanku sooned puhtaks.
Siis võta peeeenike lamepea kruvikeeraja (ristpea ja haakristpea ei sobi) ning nikerda kirjad puhtaks - oi see ON NUSS!
2 - 3 L mootoripesuvahendit kannu sisepesuks
1 L White Spirti või siis lakibensiini teise nimega - too peseb hästi puhtaks pinnad sellest roostesodist.
Motipi punane autokrunt (Jah ma tean et see pole koššer ent odav suhteliselt)
Ral 1002 vms vastavalt soovile (ja segamine ning aerosool on Tallinna Kemifloras kullahinnaga - kulakud tahtsid pudeli eest juba 18 euri)
Uratino
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Juul 01, 2011 12:13 pm

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas Uratino »

Ah jaa - lamelliga tuleks ettevaatlik olla. Nö "tunde järgi" - muidu võib ka augu sisse nühkida.
Hetkel teen teist ja see tuleb tumehall. Nädala lõpus saab valmis.
gaasimask
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: R Aug 12, 2005 11:22 am

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas gaasimask »

Selge. Üks variant oleks ka näiteks liivapritsiga üle lasta. Saaks kiiremini ja ühtlasema tulemuse?
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas faust »

Samas maksab alati tähelepanu pöörata ka sellele, et ka suht roostes asjal võib oskuslikult restaureerides originaalvärvi kätte saada. Hea näide kiivrite puhul, kus lausa imesid tehakse.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Uratino
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Juul 01, 2011 12:13 pm

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas Uratino »

Sorri aga kui külamees on selle eelnevalt põrandavärviga üle lasknud, siis seda korranud mingi muu värviga x astmes n korda ming kogu kere roostekraatreid täis ja mõlke täis, põhi tinutatud (ja hetkel ongi selline käsil ning üritan lekkeid pidama saada) siis võrdub see minu jaoks juba autofellatioga. Ja üldjuhul nad sellised ongi kahjuks. Korralikuga muidugi sellist retsimist teostama ei hakkaks - paraku sellist mul pole millega vaeva VÕIKS näha.

Liivapritsi ma korralikult kasutada ei oska ja ei oma ka, ent pakun et ta liiga karm. Kannuplekk pole teab kui paks.
Uratino
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Juul 01, 2011 12:13 pm

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas Uratino »

1940.jpg
Nekst kanistrinärakas pliis. 1940 ja ral 7016. Põhi pidama saadud rohke tinaga.
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas pren.ska »

Ja kui on ikka läbi lastud, ümmarguseks külmanud ja veel tulle ka jäänud, siis saab vaid töötuppa poldikankuks...Valmierasse omal ajal vanarauda viies sai vtortsermetist kaasa haaratud kokkukeevitamata 20 l kanistripooli, suudmeid. Ilmselt saksamaalt toodud üks tehas on sinna maha pandud. Vast tegutseb praegugi, siis saab sealt restaureerimiseks kirjata pooli tuua? Pilt
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas plekkpea »

Noist poolikutest pilti pole?
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Uratino
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Juul 01, 2011 12:13 pm

Re: Minu kanisteri eri

Postitus Postitas Uratino »

Huvitav - kui raske oleks vene kannu pooleks lõikuda, kirjad siledaks taguda ja siis sellest lugupeetud Sandrik SS teha, kokku keevitada, kork ära vahetada ja maha müüa väärtuses ca 8000 EEKi. Pakun et neid võltssandrikke nii tehaksegi. Käes pole hoidnud - pildilt olen näinud.
Ja veel - legend et SS kannusid meie maal ei liikunud ei vasta tõele. Kolm nädalat tagasi nägin ühte mis oli plekksepa juures sirgeks venitatud - oli vedelenud lömmis kujul mingil vanal raiesmikul. Omanik ajas silmad suureks kui kuulis mis asja hind on.
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”