Deaktiveerimise okkaline tee

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Vasta
canislupus

Deaktiveerimise okkaline tee

Postitus Postitas canislupus »

Ebaoluline info. Kustutatud.
Viimati muutis canislupus, P Mär 13, 2011 11:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Endal kogemus puudub, aga ühel tuttaval oli leitud relvaga lugu umbes järgmine. Kõige pealt võttis politsei tuki enda juurde hoiule AASTAKS. See olevat aeg, mille jooksul relva omanikku oodatakse oma kaotatud asjale järgi tulema (vist isegi avaldatakse regulaarselt ka teadaandeid, et leitud selline ja selline ese). Peale seda aastat oli sõbral relva enda valdusse saamiseks kaks võimalust, kas teha eksam ja soetada relvaluba või lasta relv aktiveerida. Kui ma õieti mäletan, siis viimane protseduur maksis kusagile 4000 krooni tuuri ja sõber loobus relvast üldse.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Hoiule võetakse pooleks aastaks. Mina olen deaktiveerimise ise enne ära viimist ise ära teinud ja siiani on sellega rahul oldud.Seega pole kogu protseduur mulle ka midagi maksma läinud. Targad mehed politseist ütlesid,et kui oled ise nõuetekohaselt deaktiveerinud võid relva rahulikult seinale riputada,neile enam näitama ei pea.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Postitus Postitas funker »

Mida see nõuetekohane deaktiveerimine sisaldab? Kas piisab lööknõela mahaviilimisest?
canislupus

Postitus Postitas canislupus »

Ebaoluline info. Kustutatud.
Viimati muutis canislupus, P Mär 13, 2011 11:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Postitus Postitas funker »

Deaktiveerimise ehk laskekõlbmatuks muutmise tingimused on siseministri määruses

http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp? ... 4&id=23217

Küll aga ei saa kohe kuidagi ilma paberimajanduseta. Vastavalt kehtivale relvaseadusele:

- Peab relva laskekõlbmatuks muutja omama vastava töö tegemiseks luba ja pidama vastava relva oluliste osade arvestust.

- Isik, kes tahab relva muuta laskekõlbmatuks, peab taotlema selleks politseiprefektuurilt loa.
canislupus

Postitus Postitas canislupus »

Ebaoluline info. Kustutatud.
Viimati muutis canislupus, P Mär 13, 2011 11:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Ega see värk ongi segane, varem pidi ka läänest toodud torudele ALATI Eesti paberi tegema, aga kuna me nüüd ilusti EL'is siis seda ei viitsita enam eriti teha, sest kui raual juba EL'i paber ja EL'i seadused on ülemad võrreldes Eesti omadega siis seda nagu ei peagi tegema kui mõne liikmesriigi paber olemas. Samas on ka selliseid riike kus ei anta mingit paberi, ainult läbi häda kirjutatakse sulle pastakaga A4'le, et mina Helmut müüsin Antsule kuulipilduja, seega saab alati väita, et raud ostetud läänest mitte ise deaktiveeritud. Sellega ei taha ma teid muidugi õhutada seadust rikkuma. Ja eks iga asjapulk vastavas ametkonnas tõlgendab seadust nagu ise tahab.
Viimane konkreetne kogemus oli siuke, et kui relv läks ekspertiisi kuna algselt konfiskeeriti, siis mingi 6 kuu möödudes anti tagasi kuna oli juba eelnevalt deaktiveeritud, aga paberit ei väljastatud kuna öeldi, et sul ju on juba paberid, mis sest et mitte Eesti omad.
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Ja veel, lähikuudel muutuvad mitmes EL'i liikmesriigis nõuded deaktivatsioonile - liikuvaid detaile ei tohi enam olla s.t. kõik peab olema punktkeevitusega kokku lastud ja võib ainult arvata, mis meil kui kõige eesrindlikumas riigis siis välja mõeldakse.
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”