Rooste

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Vasta
Kasutaja avatar
wolf
Kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: T Okt 11, 2005 10:25 am
Asukoht: tartu

Rooste

Postitus Postitas wolf »

Kuidas oleks kõige parem roostet eemeldada esemetelt millest saaks veel asja? Kui esemetel on kerge korrosiooni kiht või on rooste sügavamale sööbinud. Ise olen neid roostes asju õli sees hoidnud ja vahel puhastanud. Aga mis edasi ,kui neid taastada. Kellel on mingeid selle alaseid kogemusi andke teada...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8181
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Niipalju võin öelda ,et mingeid fosforhappeid ega roostesurmasid pole mõtet kasutada. Kui on pindmine paks rooste ,võib selle küll mehhaaniliselt eemaldada (mitte värvitud esemete puhul) näiteks traatharjaga.
Elektrolüüsiga pidavat saama hea tulemuse ! Kahjuks omal kogemus puudub , aga proovida tahaks isegi.
Liivaprits teeb küll eseme pinna puhtaks ,samas aga ka rikub seda ja peale puhastamist on pind eriti tundlik õhuniiskusele ja kipub ahvikiirusel uuesti roostega kattuma. Seljuhul peaks juba kohe kasutama galvaanikat !
Mina olen lasknud rauakolakad relaka ja traatharjaga puhtaks. Ikka rohkelt õli (aerosool -roostes esemete lahtileotamiseks - müügil autopoodides) ja saab jupid ka liikuma tavaliselt kõige pisemadki.
Vot aga mehhaanilisel teel ei küündi sisepindadeni - seal olekski vaja elektrolüüsi.
Peale eelmainitud toimingut kasutatakse vahatamist. Mina olen pinnad katnud määrdeainega (õli, tavott jne).
Kogu eelnev jutt käib nn. vanaraua kohta.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Kamraad Ivaloga täiesti nõus ja olen ka ise traatharja ( mitte teras vaid midagi pehmemat ) ning rohke õli abi kasutanud. Kunagi aga üks vanem härra rääkis mulle esemete õlis keetmisest. Kas keegi midagi sellist on proovinud :?:
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

ma olen aint motoratta ketti õlis keetnud teeb metalli pehmeks ja jääb selline märiv omadus õli läheb metalli sisse ja siis kett peab kauem vastu.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Kuidas aga menetleda sellises konditsioonis eset :?:

Pilt

Pilt ise välismaa foorumist.
Kasutaja avatar
Pahandus
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: N Aug 11, 2005 8:44 am
Asukoht: L-Virumaa (ajutiselt NORRA )

Postitus Postitas Pahandus »

siin paistab olema rooste juba värvi alla pugenud.kardan et sihukeses olukorras värvi päästa ei anna aga võin ka eksida
Kasutaja avatar
Kessel
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: T Nov 08, 2005 9:05 am
Asukoht: Viljandi ja harva ka Palivere

Postitus Postitas Kessel »

Hea link, räägitakse ka elektoolüüsiga puhastamisest.

http://archidose.de/rest.htm
Sõda on riigi eksistentsi küsimus, elu või surma rajajoon, tee säilimisele või hukule. Selle hoolikas uurimine on paratamatu.
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

Kes Oblikhapet(99%) otsib, siis seda on Balti jaama trammipeatuse juures olevas mesindus kaupluses(Volli pubiga ühes majas) müügis. Kilo hind oli 150- ja pakendid on 300g(45-) ja 500g(75-).
http://detektorist.pro-forums.com/
Kasutaja avatar
siss
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: P Aug 21, 2005 12:49 pm

Postitus Postitas siss »

niii ,äkki keegi jagab oma kogemsi oblikaga töötamisel,, just palju panna vett ja palju hapet ning kaua eset sees hoida...
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Postitus Postitas desert eagle »

nii siis oskab ehk keegi juhatada kus kohast saaks Tartu linnas oblikhapet osta.Enne oli seda võimalik osta turult aga siis sai otsa ja uut kogust enam müüki ei toodud.Selle asemel müüakse seal praegu sipelghapet millega kahjuks ei ole midagi teha.
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Mesindus poodides.
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

http://detektorist.pro-forums.com/
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Postitus Postitas desert eagle »

Tänud!
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”