Saksa kiiver

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Mis ta`st ikka parandada. Näeb ju täitsa kobe välja, kuju on olemas ja tükke ka kadunud pole. Las ollagi nii, demonstreerimaks aja kulgu...
Kui tahad asja, mis poleks ajahambast näritud, siis pead hulga raha välja käima või siis head õnne omama.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 754
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Postitus Postitas Frundsberg »

Mis see õlis keetmine siis ikka nii ära ei ole, lapsepõlvest mäletan, kuidas ema mul bensiini keetis (kusjuures täiesti tõsilugu - seda läks mingi tekstiilikunstnike sodi tegemiseks vaja). Toimus see aga nii: kasutati kahte anumat, üks näiteks täiesti tavaline supipott, vett täis. Ja siis selle veenõu sisse teine nõu, milles bensiin. Tuli alla ja peagi oligi vajalik aine valmis keedetud :D
Kasutaja avatar
Coger
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: K Mär 21, 2007 3:41 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Coger »

Raudrist kirjutas:Mis ta`st ikka parandada. Näeb ju täitsa kobe välja, kuju on olemas ja tükke ka kadunud pole. Las ollagi nii, demonstreerimaks aja kulgu...
Kui tahad asja, mis poleks ajahambast näritud, siis pead hulga raha välja käima või siis head õnne omama.
Ega ma ise kah ei tahaks sellest kiivrist mingit säravat eksponaati valmis lihvida. Lihtsalt natukene sooviks edasise korrodeerumise eest kaitsta. Mulle meeldib ta kah just nii nagu on- roostesena:)

Aga see bensukeetmise jutt- karvad tõusid püsti:)
Jahe
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: E Sept 03, 2007 12:19 pm
Asukoht: Eesti

Kiivri puhastus

Postitus Postitas Jahe »

Tuli maa seest sihuke asi välja. Nädalavahetusel katsun pisut puhastada,
siiani ligunes õlis. Üks serv oli mulla alt väljas ja pisut auklik, muidu
tugev kest. Võiksite jagada soovitusi, et ma asja ära ei rikuks.
Omal plaan algul pesta Fairiga ja pisut nühkida pehme harjaga, eks siis
näis, mis sealt alt paistma hakkab.

http://fotoalbum.ee/photos/tonujahe
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”