Oblikahappest?

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Postitus Postitas desert eagle »

Täpselt nii.Kui tahad värvi kätte saada siis teisi happeid ära kasuta.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Hetkel Tallinnas oblikat ainult müügil Vana-Narva mnt. "Keemiakaubanduses" ladu nr. 3. Väikseim kogus 5 kg. ja hinnaks 95.- + käibekas. Mujalt pole mõtet enne kevadet otsida.
Kasutaja avatar
siss
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: P Aug 21, 2005 12:49 pm

Postitus Postitas siss »

niisis leotasin üht gaasimaski kurna lahuses .algul polnud midagi, aga nüüd u kuu hiljem tekkis peale mingi valge ,,hallitus,, kas sai vähe pestud ja hape töötab edasi või mis? :(
meesmetsast
Kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: E Nov 27, 2006 6:18 pm

Postitus Postitas meesmetsast »

siss kirjutas:niisis leotasin üht gaasimaski kurna lahuses .algul polnud midagi, aga nüüd u kuu hiljem tekkis peale mingi valge ,,hallitus,, kas sai vähe pestud ja hape töötab edasi või mis? :(
Tuleks alati soodaveega üle pesta ja siis veel soojaveega ja veel ja veel.
Kasutaja avatar
Harrier
Kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: N Juul 17, 2008 6:00 am
Asukoht: Tallinn

Re: Oblikahappest?

Postitus Postitas Harrier »

[quote="kortik"]Palju on räägitud/kirjutatud oblikahappe imepärastest võimalustest võitluses roostega. Ise pole kunagi seda kasutanud.Ehk oskab keegi lühidalt selgitada töötlemisprotsessi? Kasutada seda lahjendamata või on vaja veega segada. Kuidas happega möllata-uputada puhastamist vajav ese mingiks ajaks lahusesse? Või kanda hapet roostes pinnale? Ühesõnaga oleks lühitutvustus teretulnud.

Et võtaks teema jälle ülesse. Tahaks teada neid koguseid millega lahjendada? Vaja üks vidin ära puhastada :wink:
Arbeit Macht Frei
Kasutaja avatar
siss
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: P Aug 21, 2005 12:49 pm

Postitus Postitas siss »

panen siia ühe alles nädalavahetsel leitud pandla saaga, töödeldud täna oblikaga.

metsas
Pilt

kodus
Pilt

peale oblikat
Pilt


[/img]
Kasutaja avatar
Coger
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: K Mär 21, 2007 3:41 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Coger »

see ju küll kena töö! Poleks uskunudki...

aga jah, on kellelgi aimu, kust Pärnust võiks oblikhapet saada?
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Vaatan, et oleks vist veel võind karukeelt näidata, vinnipunnid veel püsti. A mudu igati hää leid.
tsaar
Kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: L Aug 05, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tartu-Pala

Postitus Postitas tsaar »

Kustkohast Tartust oblikhapet saaks? Mis vahekorras tuleks hapet veega segada ja kas soe (kuum) vesi mõttekam? On see hape vedelal kujul või mingi pulber? Eesmärk siis yhelt saksa roostes koorelt natuke värvi välja meelitada.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Oblikhapet müüakse valge pulbrina. Vesi võiks ikka soe olla, siis protsess kiirem. Ise näiteks sain rõvedalt karupruunilt roostes kiivrilt tulikuuma veega värvi umbes pooletunniga kätte. Vee ja happe vahekorda ma ei mäleta enam, ma olen alati suht kange kraami teinud, ei viitsi oodata sajandeid. Mul oli hapet 200g, oli sellises väikses purgis, nagu kunagi hapukoore omad. Suure pange vee kohta uhasin vast umbes veerand purki pulbrit.
Aga kindlasti tee lahus järjekorras 1) vesi 2)pulber, vastasel juhul lööb ilge mürgipilve näkku. Kindlasti kasuta kummikindaid ja ära happeaure sisse ahmi ega silma lase. Ma ise olen tavaliselt rõdul toimetanud näiteks.
Kasutaja avatar
taawet
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: N Nov 22, 2007 8:23 pm

Postitus Postitas taawet »

Tartus müüakse oblikhapet turu juures jalakäijate silla kõrval asuvas putkas. Mingisugune aiandus- mesindus on vist putka peale kirjutatud.
Maksis vist 115 eek/kg.
tsaar
Kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: L Aug 05, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tartu-Pala

Postitus Postitas tsaar »

Kasutaja avatar
valloon
Huviline
Postitusi: 469
Liitunud: K Juun 13, 2007 1:24 pm
Asukoht: Laisholm

Postitus Postitas valloon »

Hakka või Järvamaale sõitma 8)
Arbeit Macht Frei
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Postitus Postitas sturman »

tartust saab oblikhapet bussijaama tagant,enne uut jalakäijate silda vasakut kätt on mesinduse pood.seal on alati olnud,nii väikeste pakkide,kui ka kilo kaupa.
Kasutaja avatar
raadik
Huviline
Postitusi: 209
Liitunud: P Aug 14, 2005 10:55 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas raadik »

Pärnust ka kusagilt oblikhapet leida võib või?
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”