Lahingkaarte

Positsioonid, kus Eesti mehed seisid Punaarmee vastu ...
Vasta
Kasutaja avatar
kruvi
Kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: T Mai 02, 2006 10:44 pm
Asukoht: Jõhvi

Lahingkaarte

Postitus Postitas kruvi »

Kas oleks võimalik kellegil siia ülesse upitada 2MS kaarte Ida-Virumaast, kus oleks märgitud nii baase, kaitseliine jms.

Tänan.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ole nüüd täitsa, tänapäevases maailmas, kus iga liigutus maksab, loodad saada kohe tasuta infot! Ja veel millist!?:shock:
Osatad omale positsioonidega kaardi( nii 1500 eeguse :wink: ) ja siis läed lööd esimese pauguga punkrilaest kangi läbi.

Nali naljaks, sinu poolt mainitud kant oli umbselt tagalaosi täis, mine uuri parem kohalikelt inimestelt.Muide käisin eelmise kuu lõpus tollesama Jõhvi-Kuremäe kandi läbi ja ümmargune null. Metsas küll kaevetöid ei teinud, aga ega sealt mullast peale 63 aasta möödumist midagi erilist leida ka pole. Ainus, kui satud mõne märgi või alupandla peale. Kõik tagala staabinduse- ja muu voorikraam tassiti ikka enamuses kohalike poolt laiali - kui midagi üldse maha jäi.
Kasutaja avatar
kruvi
Kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: T Mai 02, 2006 10:44 pm
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas kruvi »

No jah, tegelt küll...


Tean muidu rääkida, et Sompa soost oli kunagi leitud MG, mis oli kastis tavoti sisse määritud koos kahe lindiga. Ehk oskab keegi Sompa kandi kohta midagi jutustada?

Ja selliste kohtade nagu on Voka ja Toila ka.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Sompast ei tia aga neid emmgeesid ja muud nassvärki leidub ka sealt( kui peale trehvab) kus ei pruukinud mingit lahingtegevust ega läbiminekut olla. Asjatajad tassisid neid ka kaugemalt oma küladesse kokku.
Kasutaja avatar
kruvi
Kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: T Mai 02, 2006 10:44 pm
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas kruvi »

Sakslased olid need taandudes sinna visanud vist or smt.
marukoer
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: L Jaan 21, 2006 11:59 pm
Asukoht: jõgeva

Postitus Postitas marukoer »

MG-d oli päris raske taganedes tassida,lihtsam oli kuskile taandudes maha visata,et kiiremini Kuramaale jõuda või oli mõnel Eesti mehel koju kiire(nagu minu vanaisal).
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

positsioonid

Postitus Postitas sturman »

olen ise sealtkandist-sompast 3 km on mu kodu .ah-jaa, teate,kuidas venelased ise kutsusid sompat nöukogude ajal-- samoe opasnoje mesta posle ameriki.s.o.--esitähtede järgi.nüüd asjast.kui raudteed mõöda jõhvi poolt minna siisvasakut kätt raudtee äär oli vanasti igasugust militaarträni täis .vabadussõja ajal oli seal olnud kõva lahing punakaartlaste ja vene valgekaartlaste vahel .mingi soomusrongi vallutamine .1941 aastal oli samas kohas lahing taganevate punaste ja sakslaste vahel .ma ei ole küll midagi kirjanduses sellest lugenud aga kui koolis käisin siis kohalikud sompa küla elanikud rääkisid nendest sündmustest .ise käisime kooli ajal sealt püssirohtu--makarone toomas .leidsime ka granaate ja tääke.venelased olid sealt ka relvi leidnud.endal sellist õnne ei olnud .
hunt91
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: K Juul 08, 2009 11:54 pm

Postitus Postitas hunt91 »

sturman : Mis raudteed sa mõtled, kas seda nõndanimetatud tallinn-jõhvi või sompa ja viru kaevanduste vahelist raudteed?
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Postitus Postitas sturman »

näed,sinu küsimus,hunt 91 on suvest saati kahe silma vahele jäänud.ma mõtlesin seda jõhvi raudteed,mis läks kohtla peale.
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Lahingkaarte

Postitus Postitas Plönn »

No ei tea, aga ise tõmbasin nutika peale "Military Maps" :D , ja nüüd on palju lihtsam kulgeda ning aduda kuidas olustik on pika 70-ne aastaga muutunud. :wink: Sest liikumine on ju positsioneritud ning nähtaval mulle :D
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Vasta

Mine “Positsioonid/Positions”