Saadjärve

Positsioonid, kus Eesti mehed seisid Punaarmee vastu ...
MaitRembel
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 07, 2005 6:30 pm
Kontakt:

Saadjärve

Postitus Postitas MaitRembel »

Elan ise kohe Saadjärve ääres, nig tean seda et I m.s ajal kukkus saksa lennuk läbi jää ja teatakse kohta ka täpselt.Samas räägitakse et mõni tank on ka siin sees.....See selleks, aga kas te teate, kas selles ümbruses oleks võimalik midagi leida???Äkki oskate aidata, kust kohast saaks informatsiooni??? Jään ootama :roll:
Õhtul disko, kuulipildur Fritsul on uued lindid...
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Sihukeste lugude üle on olnud kõvasti boleemikat. Kurat, aga kunagi ei leidu asjale kindlat kinnitust. Selle juhul tuleb hakata järve kaldapoolseid vetesügavusi läbi kammima.Jutud peavad ju kuskilt alguse saama.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
2H
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: E Sept 26, 2005 10:00 pm

Postitus Postitas 2H »

Lapsepõlves liikusid Saadjärve tanki kohta igasugu huvitavad jutud.Räägiti ikka ,et kui vanast mõisapargist alla järve äärde lähed,siis seal ta kuskil on.
Teine jutt oli,et peale sõda veeti ta välja ja ilma tornita isend töötas usinasti kuskil Saadjärve kolhoosi osakonna silohoidlas.
Sellised muinasjutud siis.
Ise olen sealkandist metsast paar saksa kiivrit leidnud.Nii,et otsi.
tõnuv
Huviline
Postitusi: 226
Liitunud: E Sept 05, 2005 12:48 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas tõnuv »

Kas tõesti I ms aegne lennuk?
2H
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: E Sept 26, 2005 10:00 pm

Postitus Postitas 2H »

No I ms aegset lennukit külle ei usu.Ja ka II ms lennuk on kahtlane.Kes selle siis alla võtsid kui Tabivere/Voldi asulat kaitsesid Tartu Omakaitse mehed.Soomepoisid olid rohkem Pupastvere pool.
Omakaitse kaevikud ja kaitseliin jooksis enne Tabiveret oleva aiandi servast kuni alla raudteeni.
Aga lennukist muidugi räägitakse ja mainitakse just ,et Äksi poolses otsas oleva poolsaare juures.Nii,et mine tee paadiga mõni sõit järve peal.
MaitRembel
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 07, 2005 6:30 pm
Kontakt:

Lennuk

Postitus Postitas MaitRembel »

Lennuk on kindlasti ja I maailmasõja aegne.Asi oli selles, et I ms ajal oli Saadjärve peal Saksa Keisriväe lennuväli, juhtus selline õnnetus aga, et jää pragunes ja lennuk vajus läbi vee.


Mu tuttavad on sukeldumas käinud ja on katsunud seda lennukit tähendab teataks täpset asukohta.Samuti üks hea tuttav piirivalve lennusalgas robinsoni peal vaatleja.Rääkis et kui üle Saadjärve sõita, siis on lennuki kontuure väga hästi näha... :wink:

Et kes siis suvel Saadjärve ujuma tuleb? :lol:
Õhtul disko, kuulipildur Fritsul on uued lindid...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Mina lennundusest küll väga kauge inimene , aga minuteada olid I ilmasõja aegsed lennukid väga algse ehitusega. Materjaliks põhiliselt puit , vineer ja kalts , mis metallosadega kokku venitatud. Mootor muidugi loogiliselt säilinud ,kuid muu peaks ammuilma kadunud olema! Seega jutt nähaolevast lennuki kontuurist tundub vähe imelik ?
MaitRembel
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 07, 2005 6:30 pm
Kontakt:

Igaühel õigus oma arvamusele, mõelge mida tahate.

Postitus Postitas MaitRembel »

Kahjuks/õnneks mina ka ei ole sellesse teemasse süvenenud... :roll: ei oska kommenteerida.Aga samas, vees ei pääse ju hapnik ligi, mis lagundaks.See ei ole meri, kus oleks soolane vesi ja peale selle on ta mingi mudakihi all kus pääseb veel vähem hapnik juurde.Ma ei usu seda et kõik need inimesed on mulle valetanud... :wink:
Õhtul disko, kuulipildur Fritsul on uued lindid...
2H
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: E Sept 26, 2005 10:00 pm

Postitus Postitas 2H »

No kui asukohta nii täpselt teatakse,siis pole ju mingit küsimust?
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Lennukid, tankid, kahurid.....

Postitus Postitas kortik »

tere, tere kolleegid.olen läbi ja lõhki läänlane.kõikvõimaliku vana ja uuema koluga tegelenud ja kokkupuutunud niikaua, kui ennast mäletan.Läänemaal pole II MS ajal olnud eriti märkimisväärseid lahinguid, välja arvatud 1941.a subel, Lihula käest-kätte käis ja natuke 1944.a.see eest pole ühtegi sood ja raba, milles rahva sõnul poleks saksa-vene tanki, lennukit, või mõlemat korraga.kõik muudkui otsivad, kuid ei leia midagi.kust ikka pole midagi võtta, sealt pole midagi võtta.aga paraku legende on rokem, kui tegelikkust.....
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
ugandiklubi
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: R Sept 23, 2005 9:15 pm
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas ugandiklubi »

:lol: Eks sellest lennukist on jah palju räägitud ,kui ta on kusagil siis ainult üleni muda all ja sügaval vöi on ammu ära viidud .aga see tanki jutt on küll lihtsalt üks tore muinasjutt .
LoJack
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Jaan 21, 2007 10:42 pm

Postitus Postitas LoJack »

Mul kogu suguvõsa Saadjärve lähistelt pärit.
Kadunud vanaonu rääkis loo, kuidas IIMS ajal Tartut pommitanud vene pommitajat saksa hävitaja taga ajas. Venelane puistas suure hirmuga pomme kuhu juhtus. Mu ema, kes sel ajal plikana seal talus elas rääkis, et kanad olid plahvatuste õhusurvest kukerpalli löönud.
Venelane oli ikkagi alla tulistatud ja ta olla kukkunud sohu mis asub Tabivere - Elistvere vahel (oli vist Soitsjärveks kutsutava nimelise järve ääres?), seal voorte vahel. Mu sugulased elavad just voore harjal, meetrit 200-300 sellest soost ja nad olid seda lennuki kukkumist ise pealt näinud. Lennuki saba olla veel aastaid soost laukast paistnud. Seal soos on selline kummaline pikliku kujuga tiik kus seda saba nähti. Kui ise käisin mööda seda sood vanaonuga koos tuiamas (kusagi 70. aastate lõpul) siis mingit saba enam näha polnud.

Tankist pole ma küll midagi kuulnud aga sellest lennukist ikka palju kordi ja mitme inimese käest
MaitRembel
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 07, 2005 6:30 pm
Kontakt:

Postitus Postitas MaitRembel »

to:LoJack

Kui siia kanti satud sis anna teada, äkki näitaksid mulle kah seda kohta.
Soitsjärv mul kohe üle voore;)
Õhtul disko, kuulipildur Fritsul on uued lindid...
LoJack
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Jaan 21, 2007 10:42 pm

Postitus Postitas LoJack »

Oh, teab kuna ma sinnakanti uuesti satun... Peale selle, tatika värk nagu ta oli, 25 aastat tagasi, ma suurt kohta enam ei mäleta. Vanad ka manalateed läinud.
Aga mine uuri kohalike käest. See soo on Elistvere - Tabivere tee kõrval, kui Elistvere poolt sõita jääb vasakut kätt. Kohe voore harjalt on soo vasakul näha. Seal voore harja peal olid vanasti talud reas, mõni sealt vast ikka mäletab.
MaitRembel
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 07, 2005 6:30 pm
Kontakt:

Postitus Postitas MaitRembel »

Aitüma... kui aega leian sis vast lähen kah
Õhtul disko, kuulipildur Fritsul on uued lindid...
Vasta

Mine “Positsioonid/Positions”