Türi II MS päevil

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas divine »

Esimesel pildil järjekord TÜ kaupluse juures, teistel sõjapõgenikud raudteeülesõidul
Manused
ttt30.jpg
ttt30.jpg (94.1 KiB) Vaadatud 16420 korda
ttt27sõpõ.jpg
ttt27sõpõ.jpg (85.03 KiB) Vaadatud 16420 korda
ttt28sõpõ.jpg
ttt28sõpõ.jpg (98.33 KiB) Vaadatud 16420 korda
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
Parabellum
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: L Sept 26, 2009 10:49 am
Asukoht: Reval

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas Parabellum »

Vana hea TÜ kaupluse hoone...ehh,olid ajad.Kas kmr Divine selle kaupluse-söökla pealset proovikat mäletab?See nüüd teemast muidugi natsa väljas....
"Si vis pacem,para bellum."
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas divine »

Sellel sõjaaegsel pildil on ilmselt näha seda, kellest ma seni vaid kuulnud olin- töötavat sõjavangi
Manused
türi4143.jpg
türi4143.jpg (93.58 KiB) Vaadatud 16382 korda
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas tonu »

tõenäoliselt olid ka minu vanemad ja vanavanemad seal seltskonnas ja jõudsid lõpuks välja Treimani( see puudutab sõjapõgenikke)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas divine »

Endi poolt Poolast kohale toodud ja Türile üles seatud raadiomasti lasid sakslased lahkudes puruks
Manused
ttttt5saksamast.jpg
ttttt5saksamast.jpg (32.82 KiB) Vaadatud 16337 korda
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas ivalO »

Aasta on 1943-1944 ja mast alles püsti.
000RM1.jpg
000RM1.jpg (85.06 KiB) Vaadatud 15668 korda
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas divine »

Pildistatud kusagilt Koidula tänava hoovist linnapoolselt jõekaldalt, taamal Kõrgessaare mägi, kus elajalikult mõrvati nõukogude patrioote.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas ivalO »

Jutt...
000Tva.jpg
000Tva.jpg (59.03 KiB) Vaadatud 15605 korda
ja pilt
000a.jpg
000a.jpg (85.34 KiB) Vaadatud 15605 korda
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas funker »

Läti raadioamatöör Dzitars (vasakul) ja Johannes Mikkola Landessender Reval Türi saatejaama masti vundamendil.
Manused
watermark_.jpeg
watermark_.jpeg (34.85 KiB) Vaadatud 15114 korda
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas funker »

divine kirjutas: Kui ma ei eksi, siis keegi postitas pildi Kopli raadiomastist ka siia fooruisse. Kui kellelegi meenub, kuhu ja selle leiab, paluks mulle privas link visata, ma kopeeriks selle pildi siia postitusse ka.
Endise Tallinn-Kopli Ranna raadiojaama maa-alal asunud Landessender Revali poolt saatejaamana kasutatud kuuri põlenud ahervare 1944.

http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=239188
Manused
kopli_ranna.jpeg
kopli_ranna.jpeg (28.21 KiB) Vaadatud 15108 korda
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas funker »

Ma lingin selle ka siia, aga kas nüüd on daatumiga valesti...poleks Fotises see esimene kord.
Mast on sama, aga kuuri enam pole. Samas peale 1941 aastat jäi kuur püsti ja sinna läks
sisse saksa saatja.

http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=239189

Siin võllid kuuri ees 1941.

http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=239191
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas divine »

funker kirjutas:Läti raadioamatöör Dzitars (vasakul) ja Johannes Mikkola Landessender Reval Türi saatejaama masti vundamendil.
Vt. lehekülg-paar ettepoole, seal pilte rohkem ja juttu kah!
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas funker »

Soldatensender Ursula veokid (http://rhmuuseum.ee/?page=92) nägid välja sellised.
Niiet Divine kui sul midagi sellist fotokraami pihku satub, siis...

Ja suure tõenäosusega nägi see ülestõstetud mast välja selline sõrestikmast, nagu
viimasel pildil.
Manused
c.jpg
c.jpg (24.35 KiB) Vaadatud 15068 korda
a.jpg
a.jpg (38.3 KiB) Vaadatud 15068 korda
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas viiking »

On kellelgi huvitavat pajatada midagi piirkonna kohta kus nõuka ajal oli krossirada, väetisehoidlad...Vanavanemad elasid kohe seal ääres, kõrvaltalus omal ajal sündis Libahundi osatäitja, Rämmel Ene... tänaseks talu maatasa, meie majakeses aga tänase Vanilla Ninjade juhtfiguuri emapool, üle raudraja aga Jüri Kuusik, tänaseks lahkunud meie seast, arvan et enamus teab kes mees oli...Minult ainult head mälestused.
Mul vanavana ka lahkunud ja paljut sain kuulda, palju jäi kuulmata. Tänulik olen väiksemategi täienduste eest mis piirkonda vähem v suuremas plaanis täiendaks, nii isikutest kui muust.
Mäletan oli üks huvitav tegelane, Isamaasõja veteran, küll mälu järgi eestlane aga heinateolistele ja ka mulle, tollal noorele poisile...10 aastane... maksis ausalt peo peale ja mitte vähem täiskasvu meestest, tehtud töö eest...Teo lõppeks kõik kenasti suure laua taha ja laud oli lookas.
Aastaid hiljem, nii 20, tolle veterani naabritaadi käest aga kuulsin, et eks ta üks läbipunane ikka oli, olla vist puistajagi olnud ja kes seda teab kellega täpselt koostöös...Aga naabritaadi jutt oli ka põgus 5 mindi jutt. See selleks.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Türi II MS päevil

Postitus Postitas divine »

Vt. "Türi. Kilde kihelkonna ja linna arengust", välja antud seni vist 5 raamatut ohtra pildimatejaliga. Seal juttu ka selle piirkonna taludest.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”