Tartu paraad ...

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Tartu paraad ...

Postitus Postitas Kriuks »

Sattus silme ette üks minu jaoks seninägemata ülesvõte 1943. a paraadist Tartus ( väidetavalt ). Kas keegi on seda varem kohanud ja/või teab pildil nähtavast midagi enamat :?: ...

Pilt
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Kus Tartus selline tribüün? Ülikooli statal? Mingi sarnase Tartu(?) ürituse fotod on ka Hintzeri omade hulgas mu meelest.
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Tamme staadioni tribüün, nüüdseks sellisena põlenud. Hintzeril on sealt palju pilte. Trüki seal otsingusse Tamme, viskab ridamisi ette. Nt 169199, 169200, 169201 jn jne.

http://www.herder-institut.de/index.php?lang=de&id=10

See konkreetselt

Inventarnummer 158460

Motiv Feierliche Begehung des Jahrestages der Tartuer Befreiung im Sommer 1943 im Tamme-Stadion. Parade, Volkstänze, Ehrung von Invaliden und Verleihung von Eisernen Kreuzen
Sammlung Hintzer

Vorlage Negativ

Originalbeschriftung Tartu vabastamise aastapäeva pidustused suvel 1943 Tamme staadionil. Paraad, rahvatantsud, invaliidide austamine ja Raudristide annetamine
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Eesti lipud ja lõvid ka kenasti tribüünidel.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Sups ja pilt selge :D. Tänud! Tundus mulle endalegi too foto kuidagi hintzerlik, kuid otsustasin minna kergema vastupanu teed :oops: ...

Ja kuna asjad hakkavad ühise nimetaja alla saama siis tekkis kohe ka järgmine küsimus - kes istub isand Tiimann'i vasakul käel ?

Pilt
Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”