Koome rindemeestele sooje esemeid

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

Seda teemat ajendas mind postitama üks pilt siin teemas: http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/v ... 14&t=12871
Täpsemalt siis see pilt:
Pilt
Vaatasin ja mõtlesin: krt, ma tahan endale selliseid kindaid. Ja sokke ka. "Põlvesoendajad" poleks ka pahad. Õnneks on mul kudumisnarkomaanist ema omast käest võtta, näitasin talle seda pilti ja ta leidis, et sellised kindad on n.ö. tehnilises mõttes täiesti teostatavad.

AGA siinkohal oleks mul suur palve ksf. Labidamehele - kas oleks võimalik kogu see tekst, mis ülalmainitud pildi juurde kuulub, maha pildistada ja siia üles riputada? Ja muud militaarotstarbelist kudumist puudutavad tekstid-pildid-joonised ka, kui neid seal on? Iseenesest ju ülimalt hea võimalus saada omale täiesti autentsed "saksa sõjaväe" kindad ja sokid (kui vaid soovijal on, kes need valmis kooks). Erinevalt igasugu muudest rõivastuselementidest (relvastusest rääkimata) taolisel käsitööl mingeid ülikindlaid ja millimeetritäpsusega standardeid ju pole, iga kuduja toodang on teiste omast veidi erinev.

Eriti hea oleks, kui kellelgi mõni sõjaaegne kodukootud sõdurikinnas või -sokk alles oleks ja sellest siia pildi saaks. Olgu ta kuitahes palju koidest ja hiirtest-rottidest näritud, tolleaegse materjali ja stiili kohta mingit aimu saaks ikka.
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas funker »

Vaata Eesti Sõna, nr. 6, 10 jaanuar 1943, lk 3!

http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=e ... 30110.2.19
Manused
kindad.jpg
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

Aitäh! Nüüd saab asjaga tasapisi tegelema hakata. Ma arvan, et kõige realistlikuma tulemuse saab, kui sellised sokid-kindad kududa värvimata lõngast ja ilma igasuguse mustrita. Või mida kogenumad kollektsionäärid ja asjatundjad arvavad?
P.S. Huvitav, kas sellistel kinnastel oli päästikusõrme osa eraldi ainult parema käe kindal või mõlemal?
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas funker »

Ma ise pakuks siiski, et mõlemal käel - kuidas siis vasakukäelised said toimetada?
Aga ehk tuleb vastavat aktuaalset pildimaterjali välja meie meestest käpikud käes?
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

funker kirjutas:Ma ise pakuks siiski, et mõlemal käel - kuidas siis vasakukäelised said toimetada?
Aga ehk tuleb vastavat aktuaalset pildimaterjali välja meie meestest käpikud käes?
Kas sõduri vasaku- või paremakäelisus kedagi niiväga huvitaski. Relvad olid ju kõik siiski paremakäelistele mõeldud, pole ma veel ühtki n.ö. peegelpildis vintpüssi näinud. Ainsad huvitavad erandid on ainult MP38/40/41, mis vasakukäelisele ehk pareminigi sobivad kui paremakäelisele laskurile. Ja küllap ka rivimäärustik nägi ette, et relv just nimelt paremasse õlga käis. Reaalses lahingus oli muidugi ükskõik, kumma silmaga keegi sihtis või kumma käega päästis. Peaasi, et vaenlasele pihta sai. Mina olen oma elust suurema osa küll parempoolses liikluses vasakpoolse rooliga autosid juhtinud, kuid paar aastat ka parempoolse rooliga vasakpoolses liikluses sõitnud. Peaks ütlema, et vasaku käega käiguvahetamine, paremaga suunatulede lülitamine ja parempöördel otsesõitjale tee andmine said esimeste minutitega selgeks, paari päevaga juba automaatseks harjumuseks. Seega küllap õpib vasakukäeline väikese drilli järel ka "vale" käega relvakäsitsemise selgeks.

Teemat puudutav pildimaterjal oleks aga igati oodatud.
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas labidamees »

AGA siinkohal oleks mul suur palve ksf. Labidamehele - kas oleks võimalik kogu see tekst, mis ülalmainitud pildi juurde kuulub, maha pildistada ja siia üles riputada?
Kahjuks ei saa aidata,ajalehed tänaseks omanikku vahetanud :?
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

labidamees kirjutas:
AGA siinkohal oleks mul suur palve ksf. Labidamehele - kas oleks võimalik kogu see tekst, mis ülalmainitud pildi juurde kuulub, maha pildistada ja siia üles riputada?
Kahjuks ei saa aidata,ajalehed tänaseks omanikku vahetanud :?
Pole hullu. Ksf. Funker andis hea lingi+pildi ja põlvesoojendaja kohta saab teema algpostituses olevalt pildilt info välja lugeda küll.
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas funker »

Järva Teatajas nr. 136, 25 november 1943, lk 4 on ka.

http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=j ... 31125.2.17

Ja kui juba jutt soojade asjade peale läks, siis samas on seal lk 2 ka üks tore nupp:

"Rindemeestele igalt vallalt üks lambanahkne kasukas."
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas speedsta »

66.jpg
132.jpg
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

Kinnas hakkab joonisest tasapisi mateeriaks transformeeruma :)
Pilt
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

Ja saidki kindad valmis!
Pilt
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Kriuks »

Sehr Gut! :)
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas funker »

Väga vinged!

Mis hinnaks kujuneb kui omale tahaks ka tellida? Talv juba ukse taga :)
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: Koome rindemeestele sooje esemeid

Postitus Postitas Manurhin »

Vinged on jah. Mulle endale ka meeldivad :) . Aga tellimise ja veelgi enam hinna osas ma praegu mingeid lubadusi anda ei julge. Pensioniealisel inimesel, olgem ausad, on selliste kinnaste valmiskudumine ikka tükk tegemist. Aga noh, eks vaatab seda asja.
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”