T-34 pardanumbriga 313

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Andestust,aga ma ei teadnud,et Lagedi muuseumis peavad kõik eksponaadid seda otstarvet täitma milleks nad loodud on :shock: .Ei ole märganud,et mõnes teises muuseumis näiteks kivikirvega puid tehakse.
Eks see Su kõlbas niisama ka vaadata.Palju see siis ikka juurde oleks andnud,kui see Külma pargis muru oleks lõhkunud?. Ei näe kohe kuidagi,et nüüd parem oleks,kui maha sai müüdud. Või on?.Tühi plats on parem?.
Müünud parem need Agirre lennukiriismed Hispaanlastele maha,äkki oleks rohkem raha saanud?.
Mina avaldan siin oma arvamust ja,kui see müümise koha pealt Lagedi meestega ei kattu siis on nii nagu on.Kui rasketehnika eksponaate venelastele müüakse pole tegemist muuseumiga vaid hoopis mingi äriühinguga.
Olen ka ise väikestviisi tagasihoidliku muuseumi omanik.Aga ma laseks omale enne kuuli kolpa,kui kogust midagi maha müün.
Ei taha tüli kiskuda,ega kellelegi ära panna.Lihtsalt ei pea sellist tegevust ühe muuseumi poolt õigeks.
Kasutaja avatar
Parabellum
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: L Sept 26, 2009 10:49 am
Asukoht: Reval

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas Parabellum »

Ei saa lihtsalt aru sellisest asjast,et miks peab olema kõik esemed muuseumi külge kinni keevitatud? Ja samuti ei ole mitte midagi mis ei peaks kattuma kellegi arvamusega,lihtsalt naljakas on kõrvalt jälgida erinevate Sherlock Holmes'de ja äkitselt ärganud Robin Hood'ide tegevust seoses Su müügiga. Kui keegi kollektsionäär väidab,et ta ei ole müünud ühtegi asja oma kogust maha lõppeesmägiga oma kogut suurendada või väärtustada,siis on tegemist pehmelt ütelda ju lobaga. Asju ikka ju müüakse,vahetatakse jne.MIks peab olema muuseum siis teistmoodi?
MIs puutub kivikirvega puude tegemisse,siis jah,ei ole plaanis kellegile anda MP kätte ja lasta parki lahti sõda mängima.Kuid on plaanis jõudumööda rasketehnikale tuli katlasse teha. Ja selleks kulub teatavasti ikka natukene raha. Numbreid teavad vast need,kes on tehnika taastamisega kokku puutunud.

Ei olnud plaanis kellegile konnasilma peale astuda selle Su müügi lahtiseletamisega. Kogu teema sai teadupärast alguse sellest,et toimusid filmivõtted,kuhu oli kohale toodud ka tank T-34 mida foorumlased nägid ning küsisid päritolu. That's it ! Samuti see T-34 tehti korda ja pandi sõitma,kuigi täiskomplektsuseni on veel pikk maa.

Loodan,et olen enda arvamused sellest "salapärasest" müügist üldsusele teatavaks teinud ning poomisnööri vältimiseks olen valmis ka telefonitsi vastama küsimustele.Numbrit küsi privas.
"Si vis pacem,para bellum."
Kasutaja avatar
wessel
Huviline
Postitusi: 414
Liitunud: L Sept 05, 2009 10:16 am
Asukoht: Estland

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas wessel »

Manused
1944.png.jpg
1944.png.jpg (76.2 KiB) Vaadatud 10081 korda
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas Hall Kardinal »

313 on ilus masin.Hoidke siis kenasti alles ärge õilsate eesmärkide nimel maha müüge.
Sellest SU müügist,omandist ja seadusandlusest jne.räägime siis edasi,kui keegi kunagi kohase teema teeb.Siia see tõesti ei sobi.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas plekkpea »

Parabellum kirjutas:Ei saa lihtsalt aru sellisest asjast,et miks peab olema kõik esemed muuseumi külge kinni keevitatud? Ja samuti ei ole mitte midagi mis ei peaks kattuma kellegi arvamusega,lihtsalt naljakas on kõrvalt jälgida erinevate Sherlock Holmes'de ja äkitselt ärganud Robin Hood'ide tegevust seoses Su müügiga. Kui keegi kollektsionäär väidab,et ta ei ole müünud ühtegi asja oma kogust maha lõppeesmägiga oma kogut suurendada või väärtustada,siis on tegemist pehmelt ütelda ju lobaga. Asju ikka ju müüakse,vahetatakse jne.MIks peab olema muuseum siis teistmoodi?
MIs puutub kivikirvega puude tegemisse,siis jah,ei ole plaanis kellegile anda MP kätte ja lasta parki lahti sõda mängima.Kuid on plaanis jõudumööda rasketehnikale tuli katlasse teha. Ja selleks kulub teatavasti ikka natukene raha. Numbreid teavad vast need,kes on tehnika taastamisega kokku puutunud.

Ei olnud plaanis kellegile konnasilma peale astuda selle Su müügi lahtiseletamisega. Kogu teema sai teadupärast alguse sellest,et toimusid filmivõtted,kuhu oli kohale toodud ka tank T-34 mida foorumlased nägid ning küsisid päritolu. That's it ! Samuti see T-34 tehti korda ja pandi sõitma,kuigi täiskomplektsuseni on veel pikk maa.

Loodan,et olen enda arvamused sellest "salapärasest" müügist üldsusele teatavaks teinud ning poomisnööri vältimiseks olen valmis ka telefonitsi vastama küsimustele.Numbrit küsi privas.
Samas küsiks, miks ei võiks jätta ainumast terassmaragdti Eesti, taastamine ja juppide kättesaadavus oluliselt parem, kui 34-l? Vahest oleks deponeerimine pikemas perspektiivis tasuv olnud? Mis ikka, aamen sellega.
Lagedil remondist: Oli tarvis Leigole 34 saata, kuid sidur nässus, asjatati kohapeal, et pioneerikale aretatakse suva puska peale ja läheb see, kuid kurivaim käima ei taha minna. Peale pusimist selgus, et küttepaagis loksus osake vett, mis külmade saabudes oli ka pumba lõhki ajanud. Nuuh sebiti, sebiti, sebisime, Petsilt uus pump, paar tundi raudteekeelt, neli ballooni suruõhku ja käis. Kahjuks treilamees koos Leigoga ei mallanud oodata. Sai pakutud Jussile, et on olemas mehi ja huvilisi, kuid pigem põlati ära, et on, mis on, kuid ise teen, ei ole kadagi vaja. Tollal oli huvi kange aidata.
No offense.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Kasutaja avatar
Parabellum
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: L Sept 26, 2009 10:49 am
Asukoht: Reval

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas Parabellum »

Kõik võimalik. Ma ei saa rääkida aegadest kui ma ei ole olnud seal kõrval. See on selge,et tegemist raske iseloomuga ja solvumised jne kerged tulema. Eks ma proovin seda tasapisi muuta. Eesmärk on ikkagi muuseum kui selline teha inimestele käidavaks kohaks,kuhu tullakse eksponaate vaatama. Mis puutub müüki,siis Plekk,seda küsi Jussi käest.Ju olid põhjused millest ei saanud enam mööda vaadata.Minu mäletamist mööda oli see sama Su seal pooleldi maa sisse juba vajumas.
No offense too...
"Si vis pacem,para bellum."
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas plekkpea »

Parabellum kirjutas:Kõik võimalik. Ma ei saa rääkida aegadest kui ma ei ole olnud seal kõrval. See on selge,et tegemist raske iseloomuga ja solvumised jne kerged tulema. Eks ma proovin seda tasapisi muuta. Eesmärk on ikkagi muuseum kui selline teha inimestele käidavaks kohaks,kuhu tullakse eksponaate vaatama. Mis puutub müüki,siis Plekk,seda küsi Jussi käest.Ju olid põhjused millest ei saanud enam mööda vaadata.Minu mäletamist mööda oli see sama Su seal pooleldi maa sisse juba vajumas.
No offense too...
Kõik võimalik. Ma ei saa rääkida aegadest kui ma ei ole olnud seal kõrval
Arvan sama.Eesmärk on ikkagi muuseum kui selline teha inimestele käidavaks kohaks,kuhu tullakse eksponaate vaatama.
Muuseum ongi inimestele vaatamiseks.
tegemist raske iseloomuga ja solvumised
Tean, pointless läbirääkimine.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: T-34 pardanumbriga 313

Postitus Postitas gruppen »

Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”